Monday, December 16, 2013

Vaji i Linit për Flokët

Vizito faqen tonë zyrtare duke klikuar  Bimë Mjekësore.


Copyright: Bimë Mjekësore & Firma Prodhuese ''ARBËRIA''

Adresat:   

Tiranë - Bimë Mjekësore - 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri) përballë me Eurodenta. Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 14:00 -19:30.

Durrës
- Ne katin e Pare të Soho Lounge - Nga e HËNA - DIELËN. Orari: 09:00-20:00.


Ky material është marrë nga libri  'Bimët Mjekësore dhe Shëndeti'.  

Nuk mund të kopjohet ose përdoret pa  Autorizimin e Bimë Mjekësore 

Vaji i Linit është ushqyes i fuqishëm për flokët.
Shërben për t’iu dhënë forcë, volum dhe shkëlqim flokëve të thatë e me fibra të prishura, të dëmtuara nga trajtimet me kimkate te forta (bojëra, permanent etj).  


Vaji i LINIT eliminon dhe trajton majat e djegura.


Përdorimi Nr. 1: Duke pirë dy lugë kafeje në ditë, forcimi i organizmit në tërësi ndihmon për të forcuar edhe flokët.

Përdorimi Nr. 2: E lyejmë lëkurën e kokës në darkë, para gjumit, duke e masazhuar me delikatesë. Në mëngjes bëjmë një larje të lehtë me shampo neutrale. Nëse në darkë lyejmë me vaj vetëm majat e flokëve, në mëngjes nuk është nevoja për larje të tyre. Vaji thithet plotësisht dhe nuk lë asnjë gjurmë.

Një shishe 110 ml - 8 mijë lekë të vjetra.


Vajin e Linit e gjeni 100% Natyral, të prodhuar me  sistemin e ftohtë nga 

'ARBËRIA', në dyqanin Bimë Mjekësore.

2 comments: