Thursday, October 3, 2013

Tonik Rinues me lule Livando


Pergatitur nga  Bimë Mjekësore           

Lavender owes this amazing spectrum of healing powers to its complex chemical makeup, which is chockfull of antiseptic, antioxidant and anti-inflammatory goodness
Si ta pregatisim tonikun?


Merrni 100 ml ujë dhe disa lule livandoje.

Zieni mirë ujin më pas hidhni lulet në ujin e valuar.
Mbulojeni enën me një kapak dhe lëreni ashtu për pak orë.
Më pas kullojeni mirë dhe hidheni në një shishe qelqi. Ruajeni në frigorifer.

Pasi ta lani fytyrën në mëngjes skpërkatni pak nga ky tonik rigjallërues dhe freskues.

Studimet tregojnë se, Livandoja nxit qarkullimin e gjakut dhe i ndihmon qelizat e lëkurës të marin ajrosjen dhe ushqimin e duhur.   Kjo i mban qelizat e lëkurës të shëndetshme duke na dhuruar një lëkurë të freskët, të re, pa rudha dhe pa probleme skuqjeje apo acarime.

Maskë pastruese - purifikuese me vaj esencial të Livandos.

Merrni 1 lugë gjelle me kos natyral, shtoni 4-5 pika me vaj esencial të livandos. Aplikojeni në fytyrë duke shmangur zonën e syve. Mbajeni 15 minuta, shpëlajeni me ujë të ftohtë.

Studimet tregojnë se, Livandoja mban nën kontroll aknet, gjithashtu rrit rigjallërimin e qelizave (nxit rritjen e qelizave të reja).
Nëse e bëni këtë maskë 1 herë në javë ndoshta do të keni më pak akne.

Lule dhe vaj Esencial të Livandos gjeni në ADRESAT: 


Tiranë - Bimë Mjekësore - 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri), përballë me Eurodenta Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 12:00-19:30.

Durrës - 
 Soho Bar  -  Nga e HËNA - DIELËN Orari: 10-14 dhe 15-20. 

No comments:

Post a Comment