Monday, October 7, 2013

Ne ç'moshe fillohet kremi anti-rudhe?

Vizito faqen tonë zyrtare duke klikuar  Bimë Mjekësore

Rudhat jane disa vija ose pala ne lekure te cilat shfaqen ne mosha te ndryshme.

Rudhat shfaqen sidomos me kalimin e moshes,  nga pozicionet jo te pershtatshme te gjumit, humbja e madhe ne peshe, mimikat e ekzagjeruara, rrezet e diellit,  te ftohtet, duhani, mungesa e Vitaminave ne ushqim, mungesa e hidratimit, stresi, dhe faktore te tjere te ndryshem. Keto qe permendem jane me kryeosret dhe me te zakonshmet.

Njerezit qe ushqehen mire (jo shume ne sasi, por shume ne Vitamina) plaken me te bukur.

Hidratimi dhe ushqyerja e lekures nga jashte (kremerat, vajrat).


20 vjeç  www.facebook.com/Orjent.Line
Ne moshen 20 vjeçare, lekura prodhon vete qeliza te reja cdo dite dhe rigjnerohet me lehtesi dhe shpejtesi. Ajo ka nje ngjyre roze te lehte dhe rralle ka shfaqje njollash apo rudhash. Ne kete moshe keni nevoje per produkte delikate thjesht per ta mbajtur lekuren te hidratuar, te ushqyer, dhe te mbrojtur nga dielli. Perdorimi i tepert i makiazhit, (pudres, fond de tint’es) do e demtojne se tepermi lekuren tuaj te re. Mos synoni dhe mos ngulmoni te perdorni cdo gje qe ju del perpara. Sa me shume gjera te huaja mbi lekuren tuaj, aq me shume do pendoheni ne vitet qe do pasojne.
Lereni lekuren tuaj te ajroset pa e bllokuar ate. Majfton pastrimi dhe hidratimi me produkte natyrale.


25 vjeç www.facebook.com/Orjent.Line
Mosha 25 eshte kufiri ndares. Ne kete moshe lekura fillon te 'plaket' duke shfaqur rudha te vockla sidomos tek syte dhe buzet, njolla, humbje elasticiteti tek nofulla dhe qafa. Megjithate nuk ka nje moshe fikse se kur duhet te filloje kremi Anti-rudhe sepse varet nga gjendja aktuale e secilit prej nesh. Me e rendesishmja eshte hidratimi NATYRAL ne moshe te re, per te parandaluar rudhat ne mosha me te rritura.
Mesatarja eshte mosha 25 vjeç. Pra rreth kesaj moshe mund te fillohet kremi anti-rudhe, per te luftuar rudhat e  vockla dhe per te parandaluar rudhat e reja. Per meshkujt procesi i ‘plakjes’ fillon 25-30 vjeç.
Beni maska ushqyese ne shtepi, masazhe cdo dite (te pakten 30 minuta cdo darke). Beni shume kujdes me produktet qe zgjidhni duke filluar qe nga sapuni lares, hidratuesit: vajrat dhe kremerat. Kremi anti-rudhe, duhet te jete i pershtashem per lekuren tuaj, dhe mundesisht pa perberes Kimikë agresivë.
Trajtimi anti-rudhe mund te zgjasi deri ne moshen 35 vjeç.
Lekura duhet te jete e bute dhe e hidratuar per gjate gjithe dites, vetem keshtu ajo do te shfaqi me pak rudha dhe jo shume te thella. Nje krem dite dhe nate, jane te keshillueshme per kete moshe.35/45 www.facebook.com/Orjent.Line
Ne moshen 35 - 45 vjeç, rigjenerimi lekures eshte me i ngadalte. Shenjat jane me intensive dhe me te dukshme, dhe gjithe kujdesi i viteve te rinise, do te duket tani. Sa me mire ta keni mbajtur nga mosha 20-35 vjec, aq me te lumtura do te ndiheni.
 Rreth kesaj moshe, nje krem Anti-moshe – anti-age (dite dhe nate), eshte i keshillueshem.
Per te zbehur shenjat e plakjes, nuk eshte nevoja t’i nenshtroheni kirurgjise apo botoksit. Ushqimi I duhur dhe hidratimi sic e thame me lart, jane sekretet me te medha. Masazhi eshte shume ndihmes dhe mund te ndryshoje 70% te gjendjes se fytyres. Maskat ushqyese dhe hidratuese duhet te jene me te shpeshta se ne te 30’at.
Praktikoni sport, joga, shetitje dhe ecje te pakten 30 minuta cdo dite. Akoma me mire nese jeni mesuar qe ne rinine tuaj me kete gje.


Tek te 50’at e me pas. www.facebook.com/Orjent.Line
Ne kete moshe rudhat nuk mund te luftohen plotesisht. Ato mund te zbuten nepermjet nje kremi cilesor por eshte e pamundur te behen plotesisht te padukshme. Stresi e lodhja jane me te theksuara gjate ketyre viteve dhe te gjitha shfaqen ne lekuren e fytyres. Qafa dhe nofulla jane me te varura, forma e fytyres ndryshon, dhe gjendja aktuale eshte edhe pasoje e viteve te shkuara, I gjithe shperblimi, per mire ose per keq, duket tani. Megjithate, per ta mirembajtur nuk eshte kurre vone. Ne ju keshillojme te perdorni Vajra dhe Kremera 100% Bimore, pa asnje perberes agresiv/ kimik. Kremerat pregatiten me lende të para bletarie, ekstrakte të fresketa bimesh e lulesh të cilat e ledhatojnë lëkurën tuaj me  të gjithë Dashurinë, Delikatesën & Energjinë e tyre. 


Pa kimikate dhe pa konservante, ato nuk kane asnje efekt anesor per te ardhmen e lekures sone. Ato ushqejne dhe hidratojne ne thellesi, duke ruajtur freski dhe ngjyre te mrekullueshme. 

Porositni ne baze te lekures dhe moshes ne ADRESAT:

Tiranë - Bimë Mjekësore - 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri).  Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 12:00-19:00.

Durrës - 
 Soho Bar (në katin e parë) -  Nga e HËNA - DIELËN Orari: 09-00 deri 20-00.

Ju mirëpresim :)


No comments:

Post a Comment