Tuesday, July 9, 2013

Majat dyshe ju torturojnë? Ja zgjidhja!

Këto vajra 100% Natyrale i gjeni në ADRESAT:

Tiranë - Bimë Mjekësore - vetëm 30 metra mbi Qendrën Stefan (mbi Pazarin e ri) përballë me Eurodenta.  Nga e HËNA - SHTUNËN. Orari: 12:00-19:30.

Durrës - 
 Soho Bar  -  Nga e HËNA - DIELËN 


Trajtimi i flokëve me vajra natyrale, sapo ka filluar ne Shqipëri dhe kjo po përhapet me shpejtësi. Por ndoshta jo të gjithë kanë njohuritë e duhura që trajtimi me kimikate është mënyra e gabuar dhe më e shtrenjta pasi do të harxhojmë shumë para pas pasur rezultate. Në këtë mënyrë humbasim jo vetëm paratë por edhe durimin.


Ja 3 mënyra të sigurta:


Receta 1   

1 luge gjelle me vaj lini
1 lugë gjelle me vaj rozmarine
1 luge gjelle me uthull molle

Përzieji mirë në një filxhan dhe aplikoje në flokë 30 minuta para larjes me shampo www.facebook.com/Orjent.Line 


Receta 2 Aplikoni direkt vaj Lini në majat e flokëve. Mbaje 1 orë (ose mund ta mbani tërë natë) dhe në mëngjes t'i lani flokët me shampo. Mund të aplikoni disa pika vaj edhe pas larjes kur flokët janë gjysëm të thata  www.facebook.com/Orjent.Line 


Receta 3 

2 lugë gjell me vaj kokosi

1 kokërr vezë e plotë

Përzieji mirë në një tas, aplikoje në gjithë gjatësinë e flokëve. Mbështilli flokët me një peshqir ose plastmas, mbaje 40 minuta dhe laji me shampo si zakonisht. Vajin e Kokosit mund ta përdorni edhe pas larjes së flokut, (lyeni nga pak gjatësinë dhe majat). Kokosi krijon një shtresë mbrojtëse ndaj pjastrave dhe tharëses, duke eliminuar edhe majat dyshe  www.facebook.com/Orjent.Line 

7 comments:

 1. Brenda dy javesh me iken 80% e majave te djegura.
  Shyqyr nje here pa i prere floket :D <3

  ReplyDelete
  Replies
  1. cilen recete e keni provuar flm

   Delete
 2. a mundet me me tregu dikush qfar edhte vaj lini

  ReplyDelete
 3. Flax oil eshte vaji I linit nuk e di ne cvend ndodhesh se ka emra te ndryshme .

  ReplyDelete
 4. Nuk e besoja deri ne momentin qe e provova. Super efektive :D

  ReplyDelete
 5. jeni shume te mire,ju falenderoj !!

  ReplyDelete
 6. Kam me shume se nje vit qe perdor rregullisht receten e trete dhe gjate kesaj periudhe me eshte dashur te pres floket vetem nje here (sa per ti dhene forme)!
  Faleminderit bime!

  ReplyDelete